SACENSĪBU NOLIKUMS

KOMANDU SPORTA VEIDU TURNĪRI

VOLEJBOLS (4 cilvēki, 2 vīrieši un 2 sievietes) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem volejbola noteikumiem.

FUTBOLS (spēlē tikai vīrieši, 5 vīrieši) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem futbola noteikumiem.

STRĪTBOLS (3 cilvēki, 2 vīrieši un 1 sievietes) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem strītbola noteikumiem.

KOMANDU SPORTA VEIDI

TAUTAS BUMBA (spēlē tikai sievietes, 6 sievietes) – spēle norisinās pēc tradicionālajiem tautas bumbas noteikumiem.

LIELAIS TENISS (2 cilvēki) – klasiskā tenisa spēle, kurā piedalās divas komandas, katrā pa divi cilvēkiem. Spēle norisinās pēc turnīra -1 sistēmas.

ŠŪPOĻBOLS (4 cilvēki) – viens komandas dalībnieks sēž šūpolēs un cenšas ar kājām raidīt bumbu grozā, pārējie komandas dalībnieki palīdz iešūpoties un padod bumbas. Komandas sadarbības un veiklības atrakcija.

ATSITIENS (4 cilvēki) – veicot bumbas atsitienu pret sienu tā ir jāuztver kādam no komandas dalībniekiem. Bumbas uztveršanu ir jāveic ar trauku, kas piestiprināts pie dalībnieka ķiveres. Komandas sadarbības un veiklības atrakcija.

PIESPĒLE (4 cilvēki) – izmantojot tenisa raķetes, dalībnieki piespēle bumbiņu viens otram. Komandas uzdevums nogādāt noteiktu skaitu bumbiņu no starta līdz finišam. Precizitātes un komandas sadarbības atrakcija.

VILCIENS (4 cilvēki) – viens komandas dalībnieks ir lokomatīve pārējie dalībnieki ir vagoni. Lokomatīves uzdevums nogādāt visus vagonus līdz stacijai. Veiklības atrakcija.

SĒRFOTĀJI (3 cilvēki) – komandas uzdevums veikt noteiktu trasi pārvietojoties ar sup dēli. Veiklības atrakcija.

VIENĀ LĪMENĪ (4 cilvēki) – pārvietojoties pa noteiktu trasi, komandas dalībnieki pa pāriem nes nelielu platformu. Uz platformas tiek balansēta bumbiņa, lai tā nenokristu zemē. Komandai jāveic trase pēc iespējas ātrāk. Līdzsvara un komandas sadarbības atrakcija.

PĀRI TILTAM (4 cilvēki) – komandas dalībnieki pa pāriem ir savienoti ar saiti. Pārvietojoties pa šaurām laipām, tie mēģina nokļūt pēc iespējas ātrāk līdz finišam. Veiklības un sadarbības uzdevums.

GREDZENU PAVĒLNIEKI (3 cilvēki) – dalībnieku uzdevums secīgi vienam pēc otra uzmest lielos riņķus uz kāda no mērķiem. Katra dalībnieka mešanas ātrumu ietekmē iepriekšējā komandas dalībnieka precizitāte.

INDIVIDUĀLIE SPORTA VEIDI

PILNĪGS ZĀBAKS – dalībnieka uzdevums sakārtot krāsainos zābakus tā, lai tie atrastos uz atbilstošas krāsas laukuma vai statīva. Veiklības atrakcija.Kalnu futbols – veicot futbola sitienu, dalībnieks cenšas uzripināt bumbu pēc iespējas augstāk stāvā mērķī. Katrai no mērķa zonām ir noteikts punktu skaits. Dalībnieka rezultāts – visu gūto punktu summa. Precizitātes atrakcija.

GROZIES KĀ GRIBI – vairākos stāvos izveidotā labirintā jānogādā bumbiņa no starta līdz finišam. Veiklības un ātras domāšanas atrakcija.

IZKRĀSO PATS – ar peintbola ieroci tiek veikti šāvieni pa kustīgu mērķi. Katrs precīzs šāviens dot noteiktu punktu skaitu. Dalībnieka rezultāts – visu gūto punktu summa. Precizitātes atrakcija.

LIDMAŠĪNAS – dalībnieka rokām ir piestiprināt improvizēti lidmašīnas spārni. Pārvietojoties pa trasi ir jāpārvar vairāki šķēršļi un pēc iespējas ātrāk ir jānokļūst līdz finišam. Veiklības atrakcija.

STABIŅI – dažāda garuma stabiņiem ir jāatrod atbilstoša vieta uz spēles galda. Veiklības un ātras domāšanas atrakcija.

FLORBOLGOLFS – spēle, kas radusies apvienojot divus sporta veidus. Veicot florbola metienus, bumbiņa ir jānogādā pēc iespējas tuvāk centram. Kad visi metieni ir veikti tiek skaitīt punkti. Dalībnieka rezultāts – visu gūto punktu summa. Precizitātes atrakcija.

TUNELIS – dalībnieka uzdevums lienot caur vairākiem tuneļiem nokļūt pēc iespējas ātrāk no starta līdz finišam. Veiklības atrakcija.

ZUTIS – dalībnieka uzdevums nošļūkt pēc iespējas lielāku attālumu pa slidenu plēvi. Veiklības atrakcija.

AUTOSKOLA – dalībnieka uzdevums veikt noteiktu trasi braucot ar velokartu. Lai trasi veiktu pareizi ir jāievēro uzstādītās ceļa zīmes. Uzdevums tiek veikts uz laiku. Veiklības atrakcija.

SACENSĪBU NOSLĒDZOŠĀ AKTIVITĀTE

LIELĀ STAFETE – komandas veic stafeti, kas sastāv no vairākiem posmiem. Katrā stafetes posmā ir jāveic kāds uzdevums. Katra komanda startē tikai vienu reizi. Stafete tiek veikta uz laiku.


© Latvijas Darba devēju konfederācija & Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera / 2020

%d bloggers like this: